Про знищений музей Марії Примаченко в Іванкові

 


25 лютого 2022 рок, на другий день повномасштабного вторгнення російська ракета знищила Іванківський історико-краєзнавчий музей, де, зокрема, зберігалися шедеври Марії Примаченко.

Чому музейні експонати не були евакуйовані, як жителі Іванкова чинили опір окупантам і врешті зберегли свою культурну спадщину, — про все це дізнаєтеся у першому випуску спецсезону програми "Ідемо в музей. Неокуповані. Іванків".

Get YouTube Transcripts



Музей в Іванкові став першою жертвою війни і тому такою приголомшливою. Попри трагедію, в цій історії був символ надії: одні з найцінніших експонатів — 14 картин Марії Примаченко — іванківці врятували.

Коли у вересні 2022 року в "Українському Домі" в Києві відкрили триденну виставку врятованих творів Примаченко, на сходах стояли довжелезні черги шанувальників художниці. Завдяки Маріїному мистецтву краєзнавчий музей Іванківської громади прославився на весь світ. Кураторка головної виставки 59-ї Венеційської бієнале Чечилія Алемані вперше побачила роботи Примаченко в повідомленнях іноземних медіа та долучила її картину до кураторської виставки бієнале "Молоко снів".

Навесні на аукціоні у Венеції на підтримку України роботу Марії продали за 110 000 євро, а Сергій Притула в Україні на аукціоні на користь ЗСУ продав ще одну картину за 500 000 доларів. Куплені за ці кошти 125 бусів із зображенням картини "Квітки виросли коло четвертого блока" тепер їздять на фронті.

Як вдалося врятувати шедеври Марії Примаченко з музею в Іванкові 
https://vogue.ua/article/culture/art/yak-vdalosya-vryatuvati-shedevri-mariji-primachenko-z-muzeyu-v-ivankovi-52033.html

З’явився 3D-тур зруйнованим музеєм Марії Примаченко в Іванкові. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики, яке підготувало 3D-тур музеєм.

Тут можна подивитися на понівечену будівлю з усіх боків: роздивитися вікна, через які рятували вцілілі експонати, побачити загальну панораму музею, а також руйнування навколо іванківського музею. Посилання на 3D-тур музеєм - https://vt-ivankiv.vercel.app/

Немає коментарів:

Дописати коментар

  Музична розвідка «Марко Полторацький. Славетний патріарх української музики». (До 295-річчя від дня народження) Золотий баритон XVIII стол...