Майстерклас «Робимо символ року 2025. Підвіска змійка з фоамірану».

Яскраву іграшкову змійку з фоамірану пропонуємо навчитися виготовляти разом з Чернігівською обласною бібліотекою для дітей. Фоаміран – дивовижний за своїми художніми та технологічними властивостями матеріал. У перекладі з англійської «foam» означає «піна». Яскравий, безпечний та легкий у використанні матеріал набуває все більшої популярності. Податливість, гнучкість, здатність розтягуватися, зберігаючи знайдену форму, відкривають широкі можливості для його використання у творчості.

Творчість Казимира Малевича в колекціях українських брендів

23 лютого 1879 року в Києві народився Казимир Малевич — засновник супрематизму, один із найвідоміших художників у світі. Експериментатор, філософ та авангардист, батько найрадикальнішого мистецького руху — сьогодні про українця Малевича знає весь світ, а майже кожен факт його біографії говорить про глибинний зв'язок творчості світового генія з українською культурою. В Україні зберігається кілька робіт художника. Зокрема, в колекції Національного художнього музею України, дві — у Мистецькому арсеналі, також у приватних зібраннях. Іще одна робота представлена в постійній експозиції Пархомівського художнього музею на Харківщині.

Казимир Малевич
Казимир Малевич

Чимало дизайнерів зверталися до творчості Малевича за натхненням. Та й сам Казимир був дотичним до світу моди: в 1910-х роках він співпрацював з артіллю народних промислів у селі Вербівка (сьогодні Черкащина), якою керувала відома художниця Олександра Екстер. Саме там за ініціативи Екстер та Наталії Давидової поєднали супрематизм і народне мистецтво — адже місцеві вишивальниці працювали за супрематичними ескізами Малевича. Зокрема, це були його малюнки для подушок та шарфів. Fashion-журналіст Роман Тимофєєв згадує знакові колекції українських брендів, що були інспіровані творчістю Казимира Малевича.


Elena Burenina

У своїх колекціях українська дизайнерка Олена Буреніна часто зверталася до принципів деконструкції та авангардного мистецтва. Багато хто пам’ятає її дебютну колекцію Absolute in Vitro 2009 року з сукнею з десятків переплетених рук та ніг та лабораторними колбами, вшитими в одяг. Цей концептуальний підхід до осмислення теми випускниця Central Saint Martins College of Art and Design використовувала в кожній своїй роботі. Центральною темою колекції Elena Burenina весна-літо 2014 став квадрат Малевича — символ простоти й досконалості. Квадрати були нанесені як принт на пальта й сорочки, а завершував показ триптих з простих білих суконь, поверх яких були одягнені конструкції з чорного, білого та небесно-блакитного квадратів, що майже приховували обличчя моделей.

Elena Burenina
Elena Burenina

Vozianov

Федір Возіанов перетворює свої колекції на витвори мистецтва. Головним джерелом натхнення для дизайнера вже багато років залишається творчий спадок супрематиста Малевича. Першу тематичну колекцію за мотивами його картин дизайнер створив у 2009 році. Колекція була представлена на церемонії відкриття монумента Малевичу. Тоді показ завершувала біла сукня з вишитими на ній словами гімну "Ще не вмерла Україна".

VOZIANOV
VOZIANOV

Удруге Возіанов звернувся до творчості художника у 2011 році — колекція була побудована на основі форми квадрата. У колекції "Супрематизм 2.0" 2015 року до квадрата додалися ще дві важливі для творчості Малевича геометричні фігури: коло й хрест. Для показу дизайнер об'єднав три основні методи презентації сучасного мистецтва — живопис, інсталяцію та перфоманс: моделі знімали з вертикальних поверхонь викрійки речей і одягали на себе.

POÉLLE

Львівський бренд аксесуарів POÉLLE послідовно створює колекції на перетині моди й мистецтва. Наприклад, на мудборді до зимової капсули креативний директор бренду Павло Попко розмістив картини українського авангардиста польського походження Казимира Малевича. Зокрема, одним із референсів для знімання кампейну стала супрематична композиція 1915 року "Політ літака". "Мистецтво посідає важливе місце в житті команди POÉLLE і ми хочемо транслювати це через колекції. У новому сезоні ми працювали з творчим спадком видатного художника-авангардиста, але в колекції ви не побачите дослівних цитат його робіт. Це скоріше наше враження від картин Малевича, втілене в аксесуарах та фотографіях", — каже стилістка бренду Олеся Дарій.

POÉLLE
POÉLLE

GUDU

Головними джерелами натхнення для креативного директора GUDU Лаші Мдінарадзе в сезоні весна-літо 2022 стала картина Казимира Малевича "Спортсмени", що поєднує в собі простоту форм і яскраве колірне наповнення. "Мені імпонує ідеологія Малевича. Герої його полотен мають дуже багато рис, які перегукуються з естетикою GUDU, — зазначив Мдінарадзе. — Я також люблю працювати з виразними візуальними засобами, віддаю перевагу строгому силуету й часто не акцентую на обличчях моделей, залишаючи місце для загадки".

Настрій цього полотна дизайнер передав за допомогою авторських принтів, які прикрасили шовкові сукні, сорочки й штани. Зв’язок з графікою Малевича підтримує і техніка печворк, що стала візитівкою бренду. Мдінарадзе переносить її на тренчі та спідниці, а поєднувати їх пропонує з найтоншим трикотажем і денімом.

Lona Prist

"Чорний квадрат" Малевича — ключ до ДНК українського бренду сумок Lona Prist. Ним навіяний і логотип бренду, створений з дорогоцінної породи чорного ебенового дерева. Крім того, дизайнерка бренду Альона Пріст шукає натхнення в сучасній архітектурі та творчій спадщині Піта Мондріана та Пікассо. Бренд розробляє мінімалістичні колекції з використанням авторської конструкторської технології, що дозволяє сумкам тримати форму.

Lona Prist
Lona Prist

Цієї весни бренд Lona Prist також віддає шану спадщині Малевича — до прем'єри стрічки "Малевич" з Віталієм Ажновим команда готує спеціальну колекцію, деталі якої обіцяють розкрити вже за кілька тижнів.

Ґроно

Напередодні Різдва 2024 року львівський бренд "Ґроно" презентував колекцію ялинкових прикрас за мотивами творчості Казимира Малевича. Вісім куль були поділені на два подарункові набори — "Супрематизм" (напрям, який у мистецтві, власне, і започаткував Малевич) та "Українське село". Кожна прикраса відтворює окремі фрагменти картин Малевича, який стверджував, що саме українське село сформувало його художнє бачення світу. Сільська естетика криється у лаконічних лініях та геометричних орнаментах, та, на думку деяких дослідників, має схожість із розписами подільських хат та писанок. Усі кулі були виготовлені з видувного скла та розписані вручну.

"Сьогодні як ніколи важливо позбутися неприємного маркування наших митців як "радянських" чи "російських" і допомогти вписати ім’я Малевича саме в українську історію. Чому б не спробувати це зробити за допомогою домашнього декору чи навіть ялинкових прикрас?" — коментувала засновниця бренду Юлія Стрипа.

Rudkovska

Rudkovska — модний мистецький проєкт, який поєднує сучасний дизайн та художню спадщину видатних українських художників. Зокрема, бісерні прикраси Rudkovska повторюють картину "Катерина" Тараса Шевченка, "Захід сонця" Архипа Куїнджі та "Чорний хрест на червоному овалі" Казимира Малевича. Кожен комплект сережок виготовляється вручну.

"Це 40 годин ручної праці, понад 14 метрів нитки, приблизно 7 000 бісеринок та незліченна кількість любові та уваги до деталей", — кажуть у бренді.

Marsala х Мистецький Арсенал

Колаборація Мистецького Арсеналу й бренду Marsala 2021 року була натхнена виставкою "ФУТУРОМАРЕННЯ". Ідея експозиції — наново відкрити українське мистецтво початку XX століття й розповісти про те, як у 1920-ті роки футуризм закріпився в усіх художніх напрямах: театрі, музиці, мистецтві, дизайні. Колаборація складалася з моносережки, класичної білої сорочки оверсайз з принтом картини Казимира Малевича з колекції Мистецького Арсеналу та двох варіацій худі.

"Ми зробили продукти-символи, ідеальні подарунки до свят. Під час подорожей не менше за музеї я обожнюю музейні крамниці. Вірю, що нам вдалося створити естетичну й утилітарну пам’ять про зустріч із мистецтвом", — коментувала співпрацю засновниця бренду Marsala Марія Маслій.

Як ми пережили останні три роки: говорять українські дизайнери


24 лютого 2022 року — дата, яка розділила життя мільйонів українців на до та після. Важко усвідомити, але сьогодні вже третя річниця великої війни в Україні. До цієї важливої дати ми запитали у семи українських дизайнерів, які за цей час стали потужним голосом країни в світі, як вони особисто змінилися за останні три роки, чим пишаються і яким бачать наше майбутнє.

Руслан Багінський (RUSLAN BAGINSKIY)

RUSLAN BAGINSKIY — український бренд аксесуарів, заснований Русланом Багінським у Львові 2015 року. Перші головні убори дизайнер виготовляв самостійно, отримавши досвід в артизанальних львівських майстернях, в яких збереглися унікальні технології виробництва. За роки існування бренду капелюхи та кепі бренду з'явилися в гардеробах найвідоміших людей планети, серед яких Ріанна, Бейонсе, Мадонна, Белла і Джіджі Гадід. Бренд RUSLAN BAGINSKIY представлений у всьому світі, однак дизайнер завжди підкреслює своє українське походження.

Руслан Багінський
Руслан Багінський

"Думаю, ми всі дуже швидко "подорослішали". Напевно, головне слово, що спадає на думку — відповідальність. І ця відповідальність не лише за команду та бренд, а й за внесок, який ми можемо зробити для України, — розповідає Руслан Багінський. — Напевно, у найскладніших обставинах найбільше цінуєш прості речі. Я пишаюся тим, що ми працюємо далі. Що вдається створювати щось цінне навіть у найтемніші часи. Дуже надихає відчувати, що людям це потрібно. Звісно, є і знакові досягнення — перемога у конкурсі ANDAM, вироби Ruslan Baginskiy потрапили в національні архіви Франції, ми стали частиною світових турів Бейонсе й Мадонни та створили головні убори для британської королівської сім’ї. Пишаюся, що вдалося здобути такі культурні перемоги".

З оптимізмом дизайнер дивиться в майбутнє і ділиться амбітними планами щодо розвитку бренду: "Для мене майбутнє бренду про баланс між локальним і глобальним. Ми хочемо розширювати нашу присутність у світі, але завжди зберігати зв’язок із українським — з нашими ремеслами, з нашими майстрами, культурною спадщиною. Хочемо робити ще більше цікавих проєктів, колаборацій, експериментувати з форматами та матеріалами. І, звісно, розповідати про Україну через моду".

Світлана Бевза (BEVZA)

BEVZA — один із найвідоміших українських брендів жіночого одягу, заснований Світланою Бевзою у 2006 році. Ключовий підхід дизайнерки до створення одягу визначається вишуканою мінімалістичною естетикою. Витончені чисті силуети та чіткий крій — це основи кожної колекції. Окрім того, бренд досліджує ідею домінування білого кольору в моді і тонко працює з українською автентикою.

Світлана Бевза
Світлана Бевза

"З моменту повномасштабного вторгнення ми зробили з командою так багато роботи, що Resilience для нас — не просто слово, а реальний досвід. Нам вдалося швидко переорієнтовувати бізнес, зробити швидкі відправлення з Європи й розширити команду. Ми зберегли закордонних-ритейлерів мастодонтів, я стала першою в історії України гостею Met Gala, залишили за собою членство в CFDA, — перераховує Світлана Бевза основні виклики й досягнення. — Я пишаюся тим, що нам вдалося зробити українські символи — всередині країни і за її межами — культовими у світі. Колоски, які ми створили 2018 року, калина, яку показали напередодні війни, присвяту метрополітену Києва, який став шелтером для киян під час атак, у вигляді кулону жетону метро — це не просто елементи дизайну, а спосіб збереження української ідентичності. Нас намагаються знищити, але поширюючи національні символи, ми маємо на що спиратися і до чого апелювати. Ми створили культ українського, і це важливо, бо нація починається з людей. Колоски, калина, чорнобривці, щедрики — далі буде".

Спираючись на власний досвід, дизайнерка закликає й інших колег активніше працювати на міжнародних ринках: "Зараз українські бренди отримали унікальний шанс — дефіцит закордонних марок сприяє їхньому розвитку локально. Але важливо не лише займати місце на локальному ринку, а й заявити про себе у світі. Деякі українські колеги вже змогли довести, що їхній продукт унікальний незалежно від країни походження. Майбутнє є, і для цього нам потрібно створювати власну унікальну історію".

Іван Фролов (FROLOV)

FROLOV — бренд одягу, заснований у Києві у 2015 році. Свобода й провокація були рушіями бренду з першої колекції. Головними речами FROLOV можна вважати іконічні корсети й сукні з кришталевою вишивкою ручної роботи.

Іван Фролов
Іван Фролов

"Це складно визнавати, але я звик до реалій війни, хоча три роки тому навіть уявити такого не міг би. Це не має бути нормою, але стало нею. Єдине, що не змінилося в мені — я й далі приділяю весь свій час роботі, бо бачу, як наш бренд допомагає світу не забувати про Україну", — згадує Іван Фролов останні три роки, за які він встиг дійсно багато.

"Ми успішно переорієнтувались і розширили нашу дистрибуцію на міжнародному ринку. Уклали нові партнерства в Україні, підтверджуючи позитивну динаміку відновлення ритейлу. Одягали світових зірок, тричі показали колекції на London Fashion Week і повернулися на Ukrainian Fashion Week, незважаючи на велику війну. Але водночас я щасливий, що ДНК бренду не змінилося навіть за таких обставин: ми продовжуємо експериментувати, досліджувати українську сексуальність та реінтерпретувати нашу культуру крізь призму власного бачення", — додає дизайнер, а також інтригує, що до десятиріччя бренду FROLOV готує великий міжнародний проєкт.

Лілія Літковська (LITKOVSKA)

LITKOVSKA — український бренд, заснований у 2009 році. Дизайнерка Лілія Літковська пропонує гардероб для жінки, яка може бути одночасно тендітною і жорсткою, неймовірно ніжною і дуже сильною, чуттєвою та строгою. Девіз бренду: "немає неправильного боку". За час свого існування марка показала понад 100 колекцій, Ліля Літковська брала участь у більш ніж 20 колабораціях (остання з фотографом Ніком Найтом) та отримала 10 індустрійних нагород. Купити LITKOVSKA сьогодні можна у 16 країнах світу, а серед шанувальниць бренду — Наомі Кемпбелл, Розалія та Ріта Ора.

Лілія Літковська
Лілія Літковська

"Я вже ніколи не буду такою, як раніше. Війна загострила відчуття цінностей — Батьківщина і нація стали понад усе. Змінилося сприйняття часу, стосунків, зустрічей із близькими. Обійми стали цінними, наче подорож на край світу, підтримка військових і тих, хто допомагає, — безумовною. У мені з’явилося ще більше емпатії, але водночас і більше внутрішньої твердості. Важливо зустрічати щирих людей із честю й іти з ними далі. Це як сходження на вершину — воно потребує правильного оточення".

"LITKOVSKA виріс і змінився разом із країною. Ми зберегли свою ідентичність, продовжили працювати та розширили присутність у світі. Наші речі з’явилися у нових магазинах, особливо в Азії. Лише в Японії бренд представлений у 15 крамницях. Ми повернули продажі в Америці, почали створювати артінсталяції та брати участь у проєктах, які виходять за межі моди. Нас знають і підтримують у Нью-Йорку, Токіо та інших світових столицях. Важливим стало збереження ремесел і підтримка майстрів. Це був складний шлях, але команда продовжує працювати, і це головне".

"Пишаюся тим, що ми не зупинилися. Що бренд продовжує жити, що він звучить у світі. Пишаюся благодійними колабораціями, які допомогли закрити важливі збори та підтримати соціальні ініціативи. Пишаюся тим, що повернулася до України 15 вересня 2022 року і була поруч із командою. Пишаюся своєю мамою, яка пройшла через Бучу і своїм прикладом допомогла іншим врятуватися. Пишаюся тим, що українська мода стала ще сильнішою".

Катя Сільченко (the COAT)

the COAT — український бренд, заснований дизайнеркою Катею Сільченко. Ідея створювати одяг народилася взимку 2014-го — у розпал Майдану з чорними клубами диму над столицею. Саме тоді Сільченко зрозуміла, що хоче робити одяг, який радуватиме жінок, підкреслюватиме їхню крихкість і водночас буде надійним захистом. Сьогодні the COAT — один із найпопулярніших брендів серед українок, який все активніше розвивається у світі.

Катя Сільченко
Катя Сільченко

"24 лютого 2022 року я залишилася вдома і вдячна за трансформації, що відбуваються зі мною в Україні. Останні три роки довели мені, що COVID-19 ми даремно вважали викликом. У 2025-й я увійшла більш впевненою, свідомою своїх дій і рішень. Війна зробила нашу країну й мене як її частину зовсім іншими".

"Моє завдання сьогодні — максимальна локалізація виробництва й вихід із власними шоурумами в інші країни. Так, я ще виробляю кашемір та взуття в Італії, але маю намір це змінити. Одяг — це інтернаціональна мова, я буду розмовляти нею, але в цій мові повинні бути хоча б кілька українських літер, а краще слів. За останні кілька років я вивчала попит на the COAT в інших країнах, за допомогою поп-апів, тож можу сміливо сказати: на якісному рівні українські бренди спокійно конкурують із західними, ми ще програємо у впізнаваності, але в нас є шанси впоратися й з цим".

"Під час моєї останньої поїздки до Італії місцеві виробники були вражені, Україна не купувала стільки тканини та фурнітури, як зараз. На мою думку, нам все ще не вистачає фінансової дисципліни, вміння працювати з командою, навичок структурування та масштабування процесів, але я бачу, як локальні бренди виростають у національні компанії, відсутність більшості західних марок під час перших років війни дала нам можливість повірити у власні сили", — оцінює дизайнерка перспективи всієї модної індустрії сьогодні.

Ельвіра Гасанова (GASANOVA)

GASANOVA — український бренд, який був заснований у 2013 році в окупованому сьогодні Донецьку. Дизайнерка Ельвіра Гасанова спеціалізується на одязі для особливих подій: речі її марки є в гардеробах Джіджі Гадід і Кортні Кардаш'ян. Саме GASANOVA найактивніше відкриває власні офлайн-простори всередині країни і в європейських містах.

Ельвіра Гасанова
Ельвіра Гасанова

"Ці роки змінили всіх нас. Я стала більш стійкою, навчилася швидше ухвалювати рішення, брати відповідальність і діяти без страху. Раніше я сприймала моду як мистецтво та спосіб самовираження, але сьогодні розумію, що це ще й важливий інструмент підтримки національної ідентичності, економіки та нашого духу", — аналізує свій шлях дизайнерка, показ якої нещодавно став вірусним в соцмережах завдяки співпраці з відомими українськими танцівниками.

"GASANOVA — це про особливі речі для особливих моментів, і я хочу, щоб наш бренд асоціювався не лише з розкішним вбранням, а й зі стилем життя. Ми плануємо розширення на ринок США, відкриття бутика, збільшення частки кастомізації та роботи з VIP-клієнтами. Також хочемо більше експериментувати з матеріалами та впроваджувати sustainable-підхід у виробництві — планів багато, треба тільки ще більше годин у добі".

Валерія Гузема (GUZEMA Fine Jewelry)

GUZEMA Fine Jewelry — ювелірний бренд, народжений в Україні у 2016 році. Його дизайн вирізняє лаконічність у поєднанні з цікавими деталями. Засновниця марки Валерія Гузема — одна з найактивніших волонтерок в українській модній індустрії та призерка Vogue Talent Prize у номінації Resilience and Social Impact.

Валерія Гузема
Валерія Гузема

"За цей час бренд, як і кожен член команди, здається, прожив декілька різних життів. Іноді здається, що весь калейдоскоп подій, перемог і труднощів був не з нами. Тим не менш, я дуже пишаюся тим, що попри все нам вдалося відкрити два бутики, глобалізуватися та вийти на американський ринок, потрапити в образи світових зірок, випустити першу чоловічу колекцію, дати старт культурному проєкту і створити нові прикраси-бестселери. Якщо щось і не вдалося — ми навчилися бачити в цьому ресурс і точку для зростання", — підбиває підсумки останніх трьох років Валерія Гузема.

"Майбутнє української модної індустрії — сильне, усвідомлене та впливове. Війна загострила наше розуміння цінностей, і це відображається в дизайні, підходах до бізнесу та комунікацій брендів. Українська мода вже не просто про естетику — вона про глибинні сенси, не зосереджується на бажанні бути як хтось, а впевнено диктує власні правила. І світ це помічає. Я впевнена, що далі ми лише закріпимо свої позиції, ставши ще більш упізнаваними та впливовими".

Оригінал читайте :

https://vogue.ua/article/fashion/brend/7-ukrajinskih-dizayneriv-rozkazali-vogue-yak-jih-zhittya-zminila-viyna-58401.html 


Що таке ШІ? Мистецтво, народжене штучним інтелектом. Тренд у мистецтві 2025 року


Штучний інтелект (ШІ) — це галузь інформатики, яка займається розробкою інтелектуальних машин, здатних виконувати завдання, які зазвичай потребують людського інтелекту.
Системи штучного інтелекту створені для навчання на досвіді, розпізнавання закономірностей і ухвалення рішень на основі вхідних даних.

Складно? Тоді пропонуємо переглянути відео «ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ» https://youtu.be/uBRFOOUw2M4?si=zrMyhQtvVIVOtHqi
Тут доступно і зрозуміло пояснюється, що таке ШІ (нейромережі), як їх створюють, чим вони корисні, чого треба боятися, а чому радіти. Висновок такий: нейронні мережі вже змінюють наше життя, але їхні можливості залежить від нашої уяви та нашої відповідальності. Тому, щоб бути актуальним і сучасними, не лякаймося, беремо себе в руки та йдемо в невідомість.
Штучний інтелект уже допомагає в медицині, передбаченні стихійних лих, підборі контенту в соцмережах та створенні протезів… Як же сьогодні використовується штучний інтелект в Україні? Яка його роль у медіа? Як ШІ працюватиме незабаром у застосунку ДІЯ? Як Ші допомагає українцям воювати проти російських окупантів? Про це відео «МЕНЕ СТВОРИВ ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ – загроза чи розвиток? У "Дії" з’явиться нова AI функція. Пояснюємо» https://youtu.be/zGmBs7j0ywE?si=faJ3IAxPqxRWpTAS
Штучний інтелект впевнено змінює і кіноіндустрію: від сценаріїв та спецефектів до повністю цифрових акторів. Як AI допомагає створювати фільми? Чи можуть алгоритми замінити режисерів, акторів та сценаристів? Давайте розберемося разом!
«ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ та його ВПЛИВ НА КІНОІНДУСТРІЮ | GEEK JOURNAL» https://youtu.be/WrutqeWkolg?si=QXafxWFMkACbQNOT
Мабуть, найбільше саме про небезпеку інструментів штучного інтелекту говорять художники.
Цього року в X (колишній Twitter) розгорілася ціла суперечка: чи вважати згенеровані ілюстрації мистецтвом, чи етично їх використовувати, чи можна називати себе художником і митцем, якщо ти просто натискаєш кілька кнопок і отримуєш готове зображення. Багато нарікали також на те, що інструменти недосконалі: так, у зображених людей з'являються додаткові пальці чи зникають руки, самі ж картинки нагадують роботи інших митців. Часто згенеровані ШІ ілюстрації позбавлені метафор чи розуміння контексту, оскільки нейромережа скоріше імітує, аніж створює. Наприклад, подивіться:
Музика: чи можна замінити композиторів або навіть співаків на ШІ? Один зі страхів творців музики полягає у тому, що більше ніхто не користуватиметься їхніми послугами й штучний інтелект позбавить їх роботи.
Існує кілька форм, у яких ШІ уже працює в музичній індустрії:
- інструменти (на кшталт автотюну), які покращують музику;
- інструменти, які імітують артистів;
- інструменти, які створюють музику, що нагадує інших виконавців.
Штучний інтелект навчають на великих базах даних музики, яка вже існує. Це дозволяє йому вивчати музичні структури, гармонії, мелодії, ритми, динаміку, тембри й форму, а також генерувати новий контент. Дивіться: «Штучний інтелект створює пісню. ШІ створює музику» https://youtu.be/T7J6KLHGG14?si=YzIewQeb8H-7DqnW
Між тим, до участі у "Ґреммі” тепер допускаються пісні, які містять елементи, створені штучним інтелектом. Головна умова: людина має бути творцем значної частини музичної композиції та/або тексту пісні…
Штучний інтелект — це та реальність, у якій ми вже існуємо. Нейромережі будуть розвиватися й надалі, а людство вчитиметься, як з ними співіснувати, приймати нові виклики та намагатися контролювати.
Зрештою, колись персональний комп'ютер і смартфон здавалися дивними технологіями, а художники заявляли, що фотоапарат відбере у них роботу, але усі ці речі інтегрувалися у наше життя та продовжують свій розвиток.
На зображенні може бути: 1 особа

Великодні листівки. Майстерклас

Чернігівська обласна бібліотека для дітей пропонує підготувати до Великодня теплі і яскраві листівки, щоб привітати своїх друзів і рідних. Т...